Błagam na teraz
_________________

1400+1400*10%=1540 //kwota do zapłaty
1540/11=140zł //jedna rata
Jedna rata wynosi 140zł
Odpowiedź:
1400-100%
x-110%
1400*110:100= 154000:100=1540
Przy zakupie ratalnym cena pralki wynosi 1540 zł
1540 :11= 140 zł
Wysokość jednej raty wyniesie 140 zł .
Szczegółowe wyjaśnienie: