👤

Jedna mrówka ma wysokość 12mm. Ile mrówek musi stanąć jedna na drugiej, aby dosięgnęły kłosa na wysokości 120cm

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1cm = 10mm

12mm = 1,2cm

120 : 1,2 = 100

Odp. Musi stanąć 100 mrówek.

Szczegółowe wyjaśnienie: Licze na naj

Odpowiedź:

120cm = 1200mm

1200:12= 100

Odp: Potrzeb by 100 mrówek