Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
F=m×a
m=F/a
[tex]m = \frac{12kg \times \frac{m}{ {s}^{2} } }{3 \frac{m}{ {s}^{2} } } = 4kg[/tex]
Odpowiedź:
Dane:
F = 12N
a = 3m/s
Szukane:
m = ?
Rozwiązanie:
m = F : a = 12N : 3m/s = 4kg
Odp. Masa ciała wynosi 4 kg.
Wyjaśnienie: