Tylko zad 4 Proszę o jak najszybszą odpowiedz (zadania z x jakby co

Oznaczamy:
6x - batoniki
3x - czekolada
Układamy równanie:
6x + 3x = 27
9x = 27 |:9
x = 3
Koszt czekolady:
3x = 3 · 3 = 9 zł
Odpowiedź:
Czekolada kosztuje 9 zł.