👤

Pewna siła, działając na kulę o masie 2 kg, nadaje jej przyspieszenie 3 s2 . Oblicz wartość tej siły.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

a= 3m/s2

m=2kg

Szukane:

F=?

F=m*a

F=2kg*3m/s²=6N

Wyjaśnienie:

Liczę na naj

Go Studier: Inne Pytanie