👤

Dajje najj!
Prąd o natężeniu 0,1 A płynie przez opornik o oporze 20 Ω
Do jakiego napiecia został podłączony ten opornik?


Odpowiedź :

Zacznijmy od podania wzoru.

Naszym wzorem będzie U = I × R, gdzie U to napięcie podane w voltach, I to prąd podany w amperach, a R to rezystancja podana w omach Ω.

Nasze dane to:

I = 0,1 A

R = 20 Ω

A szukane:

U = ?

Rozwiązanie:

Podstawmy do wzoru - U = 0,1 × 20

U = 2 [V]

Napięcie wynosi 2 volty

Go Studier: Inne Pytanie