👤

Ola idzie do szkoły z prędkością 5/4 m/s. Dom Oli jest odległy od szkoły o 0,75 km. O której godzinie najpóźniej Ola musi wyjść z domu, aby zdążyć do szkoły na godzinę 8:00?

Plisska na teraz


Odpowiedź :

0,75 km = 750 m
750 m : 5/4 m/s = 750 * 4/5 = 3000/5 = 600 s
600 s=10 min
Odp.Ola musi wyjść najpóźniej o 7:50 aby zdążyć na 8:00