👤

6. Samochód o masie 1500 kg jadący z prędkością 90 km/h wyhamowal w
czasie 15sekund. Oblicz siłę potrzebną do zahamowania samochodu.
Plis bo mam test


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

dane:

m=1500kg

v=90km/h=25m/s

t=15s

szukane:

F=?

a=dv/t

a=25/15

a=1,6m/s2

F=a*m

F=1,6*1500

F=2400N