👤

Odpowiedz krótko na pytania. a) Jeżeli prędkość zabawki wynosi 5m/s, to jaką drogę przejeżdża w czasie 0,1 minuty? b)Jak długo będzie trwało pokonanie odcinka trasy o długości 90km, gdy samochód jedzie z prędkością 120km/h? c) O ile rośnie prędkość samochodu, gdy wyprzedza on z przyspieszeniem 2m/s2?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)0.1 minuty-6s 5m/s x 6s=30m

b)90km=3/4 ze 120km=45min

c)4m ale nie jeztem pewny

Wyjaśnienie:

pierwsze 2 dobre

Odpowiedź:

a) s=v*t

0,1 kmin= 10 sek

S=5m/s*10s=50m

b) T=s/v

T=90km/120km/h

T=0,75 h = 75 minut= 1 h i 15 min

Wyjaśnienie: