👤

Samochód zwiększył prędkość z 48km/h do 120km/h w czasie 20 s. Ile wynosiło przyspieszenie jego ruchu. Zapisz wszystkie obliczenia.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

a= v-v0/t

a= 120km/h - 48km/h= 72km/h

72km/h* 1000/3600= 259 m/s

a=295 m/s/20s

a= 14,75 m/s2