👤

Większy tłok prasy hydraulicznej obciążono ładunkiem o masie (podaj swój numer z dziennika) kilogramów. Powierzchnia tego tłoka wynosi 0,4m2. Jaką minimalną siłą należy naciskać mniejszy tłok o powierzchni 40cm2, aby podnieść ładunek?
Dam naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=20kg,numer

S1=0,4m²

S2=40cm²=0,004m²

Oblicz F2

Wzór

F1/S1=F2/S2

Obliczam

F1=m*g

F1=20kg*10N/kg

F1=200N

przekształcamy wzór

F1/S1=F2/S2 - - - - - - *S2

F2=F1*S2/S1

podst.do wzoru

F2=200 N*0,004m² /0,4m²

F2=2N