👤

Pan Nowak wpłacił do banku 5000 zł na konto, którego oprocentowanie wynosi 4% w stosunku rocznym. Jaką kwotę będzie miał po roku?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100% 5000zł

1% 50zł

4% 200zł

5000+200=5200zł

odp. po roku będzie miał 5200zł

albo

104%•5000=1,04•5000=5200zł

Go Studier: Inne Pytanie