👤

Do wyprodukowania jednej tony papieru potrzeba około 17 drzew. Zbierając makulature,
ocalamy lasy. Dlatego też w szkole urządzono zbiórkę makulatury. Klasy czwarte zebrały
3 230 kg makulatury, piąte 4 350 kg. a szóste 2 312 kg. Oszacuj, ile w przybliżeniu
drzew można ocalić, wprowadzając zebraną przez uczniów makulaturę do ponownego
użycia?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1000kg/17=59

3230kg+4350kg+2312kg=8982

8982/59=152

Szczegółowe wyjaśnienie: