Odpowiedź :
Odpowiedź:
P dwóch podstaw= Pc-Pb=448-320=128
pole jednej podstawy= 128:2=64
a=dł. krawedzi podstawy
a²=64 a=8cm
pole jednej sciany bocznej= 320:4=80
h= dł. krawedzi bocznej
80= a*h
80=8*h
h= 10cm
D=?
D=√( 2a²+h²)=√(2*8²+10²)=√228=2√57 cm
lub tak
d= przekatna podstawy=a√2=8√2 cm
z pitagorasa
D²= d²+h²
D²=(8√2)²+10²
D²= 228
D=√228
D= 2√57cm
Szczegółowe wyjaśnienie: