👤

Ciało o ciężarze Q = 30 N spada w powietrzu pionowo w dół z przyspieszeniem
a = 8 m/s2 Obliczyć silę oporu powietrza.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Fg=mg=30N

g=9,81 m/s²

m=Fg÷g

m=30÷9,81=3,06 kg

Fw=a×m

Fw=24,48

Fw=Fg-Fo

Fo=Fg-Fw

Fo=5,52N