👤

Oblicz wartość siły wypadkowej, jaka musi działać na samochód o masie 1200 kg, aby w ciągu 0,25 minuty rozpędził się od 0 do 30 m/s.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane: t = 15s

m = 1200kg

V = 30m/s

Fw = a*m

a = V/t

a = 30m/s : 15s = 2m/s²

Fw = 2m/s² * 1200kg

Fw = 2400N

Wyjaśnienie: