Odpowiedź :
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 6 \ s\\v = 21\frac{m}{s}\\szukane:\\a = ?\\\\Rozwiazanie\\\\a = \frac{\Delta v}{t} = \frac{v-v_{o}}{t} = \frac{v}{t}\\\\a = \frac{21\frac{m}{s}}{6 \ s} = 3,5\frac{m}{s^{2}}[/tex]
Odp. Ten gepard biegł z przyspieszeniem a = 3,5 m/s².