Odpowiedź :
Odpowiedź:
vo = 10,8 km/h = 10 800m/3600s = 3 m/s
a = - 0,3 m/s2
t = 10s
oblicz v
v = vo+ a*t
v = 3 m/s +(-0,3 m/s2*10 s)
v = 3 m/s-3 m/s = 0
Po 10 s chłopiec zatrzymał się, bo poruszał się ruchem jednostajnie opóźnionym
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
vo = 10,8 km/h = 10 800m/3600s = 3 m/s
a = - 0,3 m/s2
t = 10s
oblicz v
v = vo+ a*t
v = 3 m/s +(-0,3 m/s2*10 s)
v = 3 m/s-3 m/s = 0
Po 10 s chłopiec zatrzymał się, bo poruszał się ruchem jednostajnie opóźnionym
Wyjaśnienie: