👤

pole rombu o przekatnych 3cm i 8cm wynosi ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

8*3/2 = 24/2=12 cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

P = 12 cm².

Szczegółowe wyjaśnienie:

P = ½ * d1 * d²

d1 = 3 cm , d2 = 8 cm

P = ½ * 3 cm * 8 cm = ½ * 24 cm = 24/2 = 12 cm².

Odp: pole tego rombu wynosi 12 cm².