Odpowiedź :
Odpowiedź:
s - cena samochodu
a) s+0,05s=1,05s - cena podwyższona o 5%
1,05s*0,7=0,735s - podwyższona cena obniżona 0 30%
b) s - 0,28s=0,72s - cena obniżona o 28%
0,72s*1,35=0,972s - obniżona cena za następnie podwyższona o 35%
Szczegółowe wyjaśnienie: