Odpowiedź :
Dwa pociągi jadące w tym samym czasie po torach w przdciwnej strony z prędkością v1 =30 m/s i v2 =20 m/s poruszają się względem siebie z prędkością równą sumie prędkości każdego z nich, czyli V=50 m/s.
Dwa pociągi jadące w tym samym czasie po torach w przdciwnej strony z prędkością v1 =30 m/s i v2 =20 m/s poruszają się względem siebie z prędkością równą sumie prędkości każdego z nich, czyli V=50 m/s.