👤

Motocykl poruszał się ruchem przyspieszonym ze stałym przyspieszeniem równym 4m/s^2. Jaką drogę pokona motocyklista, jeżeli w ciągu 5s prędkość wzrosła o 20m/s? Prosze o dane, szukane i wzór !!!​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

a = 4 m/s^2

t = 5s

v = 20 m/s

Szukane:

s = ?

s = (at^2)/2 = (4m/s^2 * (5s)^2) / 2 = 50 m

proszę o naj