Odpowiedź :
Odpowiedź:
v₁ - prędkość łódki = 6 km/h
v₂ - prędkość rzeki = 4 km/h
t - czas = 15 min = 15/60 h = 1/4 h = 0,25 h
s - droga = (v₁ + v₂) * t = (6 + 4) km/h * 0,25 h = 10 km/h * 0,25 h =
= 2,5 km
Odp: łódka przepłynęłą 2,5 km w ciągu 15 minut