👤

1.Pole podstawy graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równe 9V3 cm, a pole jego
ściany bocznej wynosi 78 cmº. Oblicz objętość tej bryły.
2. W graniastosłupie prawidłowym czworokątnym obwód podstawy jest równy 2,4 dm,
a obwód ściany bocznej 1 m. Ile wynosi objętość tego graniastosłupa? Podaj ją
w centymetrach sześciennych.
Dam najkęę​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1]

a= dł. krawedzi podstawy

a²√3/4=9√3             /*4

a²√3=36√3

a²=36

a=6cm

h= wysokosc bryły

a*h=78                    6*h=78             h=13cm

V=Pp *H=9√3*13=117√3cm³

2]

a= DŁ. KRAWEDZI PODSTAWY

h=WYSOKOSC

4a=2,4dm

4a= 24cm

a=  6cm

Pp=a²=6²=36

2*(a+h)=1m

2*(6+h)=100cm            /:2

6+h=50

h=44cm

V= 44*36=1584cm³

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie