👤


9. Zosia kupila zeszyty po 5 zł. Obliczyla, że gdyby zeszyt był o 1 zł tańszy, to za tę samą kwotę mogłaby
kupić o 1 zeszyt więcej. Ile zeszytów kupiła Zosia i ile pieniędzy wydała?



Odpowiedź :

5*4=20zł czyli cztery zaszyty

5-1= 4zl*5 zeszytów.

Odp: Za kwotę 20zł Zosia mogła kupić pięć zeszytow po cztery złote.

Pozdrowionka :))