👤

Oblicz stężenie molowe roztworu, wiedząc, że rozpuszczono 30g KOH w 250cm3 wody.

Odpowiedź :

Odpowiedź

dane:

ms=30gKOH

Vr=250cm3=0,25dm3

M KOH=39g/mol +16gmol + 1g/mol =56g/mol

wyliczenie :

wzór: Cm=ms/Vr *M

podstawiamy;

Cm= 30g/0,25dm3 *56g/mol

Cm = 2,1mola/dm3

odp: Cmolowe tego roztworu  wynosi 2,1 mola/dm3