👤

Wybierz wzór sumaryczny tlenku, którego
gęstość w warunkach normalnych wynosi 1,96
g/dm3
A. NO
B. CO
C.
CO2
D. SO2
Wskaż odpowiedź i uzasadnij obliczeniami.
Odpowiedź:


Wybierz Wzór Sumaryczny Tlenku Którego Gęstość W Warunkach Normalnych Wynosi 196 Gdm3 A NO B CO C CO2 D SO2 Wskaż Odpowiedź I Uzasadnij Obliczeniami Odpowiedź class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

CO2

Wyjaśnienie:

masa molowa CO2 = 44 g/mol

objętość w warunkach normalnych to 22,4 dm3

liczymy gęstość dla 1 mola gazu:

czyli d=44g/22,4=1,96 g/dm3

Go Studier: Inne Pytanie