👤

Za 3,5 kg marchwi zapłacono 16,17zł.Ile kosztował kilogram marchwi?
A-12,67zł
B-4,62zł
C-56,60zł
D-4,82zł​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Hej!

3,5 kg=16,17 zł

0,5 kg=16,17 zl:7=2,31 zł

1 kg=2,31 zł × 2=4,62 zł

Poprawna odpowiedź jest w B.

Pozdrawiam-~Gabriela :)

Szczegółowe wyjaśnienie:

3,5kg -16,17zł

1kg-x

3,5*x=16,17zł*1

x=16,17/3,5=4,62

odp.B