Odpowiedź :
4NH₃ + 5O₂ --> 4NO + 6H₂O
Dane: Szukane:
mNH3=34 g mO2=?
mNO=60 g
mH2O=54 g
Rozwiązanie:
mNH3+mO2= mNO+mH2O ( z prawa zachowania masy)
34 g+mO2=60 g+54 g
mO2=80 g
Odp. 80g tlenu przereagowało.
4NH₃ + 5O₂ --> 4NO + 6H₂O
Dane: Szukane:
mNH3=34 g mO2=?
mNO=60 g
mH2O=54 g
Rozwiązanie:
mNH3+mO2= mNO+mH2O ( z prawa zachowania masy)
34 g+mO2=60 g+54 g
mO2=80 g
Odp. 80g tlenu przereagowało.