👤

Jeśli czestotliwość drgań wynosi 50 Hz, to okres drgań jest równy:
a. 2 s s
b. 0,02 s
c. 0,2 s
d. 0,5 s​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

f = 1/T

50  = 1/T

50T = 1

T = 1/50s

T = 0,02s , więc odpowiedź B