👤

10. Pan Adam zarobił w lutym 3 500 zł brutto. Z tej kwoty zabrano mu 17% podatku. Ile pieniędzy
pan Adam otrzymał "na rękę" ?


2905 zł
3105 zł
3005 zł
12800 zł​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

17% z 3500zł to 595zł      3500zł - 595 = 2905zł      (odp A)

Odp: Pan Adam otrzymał 2905zł ''na rękę''.  

Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na NAJ :)

Odpowiedź:

3 500zł-100%

17%-x

x=3 500zł*(razy) 17:100%

x= 59 500zł:100%

x=595zł

x=3 500zł-595zł= 2905zł

Odp. Pan  Adam otrzyma na rękę 2905zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: