Odpowiedź :
Odpowiedź:
Pole = 15.4cm2
Obwód = 19cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]a=3.5cm\\b = 6cm\\h = 4\frac{2}{5}cm = 4.4cm\\P = a*h\\P = 3.5cm * 4.4cm = 15.4cm^2\\Obw = 2a+2b\\Obw = 2 *3.5cm+2*6cm = 7cm+12cm=19cm[/tex]

Odpowiedź:
Pole = 15.4cm2
Obwód = 19cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]a=3.5cm\\b = 6cm\\h = 4\frac{2}{5}cm = 4.4cm\\P = a*h\\P = 3.5cm * 4.4cm = 15.4cm^2\\Obw = 2a+2b\\Obw = 2 *3.5cm+2*6cm = 7cm+12cm=19cm[/tex]