lle wynosi pole trójkąta
o wymiarach podanych na
rysunku obok?

[tex]pole \: = \frac{1}{2} \times a \times h[/tex]
[tex]pole = \frac{1}{2} \times 4 \times 4.2[/tex]
[tex]pole \: = 2 \times 4.2 = 8.4 {cm}^{2} [/tex]
Hej!
a= 4cm
h= 4,2cm
P= a*h/2
P= 4 * 4,2/ 2= 16,8 / 2= 8,4 cm2
Pozdrawiam- Amelka!