👤

Z 740 g roztworu o stężeniu 1% odparowano 220 g wody. Oblicz stężenie procentowe powstałego roztworu. Wynik przedstaw z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku.​

Odpowiedź :

Dane:

mr1=740 g

Cp1=1%

mr2=740g+220g=960 g

Szukane:

ms=?

ms=Cp1*mr1/100%

Cp2=?

Cp2=ms*100%/mr2

Obliczenia:

ms=1%*740g/100%

ms=7,4 g

Cp2=7,4g*100%/960g

Cp2=0,77%