Odpowiedź :
Odpowiedź:
1)
V = 90km/h
s = 45km
t = s:V
t = 45 : 90 = 0,5 h = 30 minut
2)
V = 80km/h
t = 10 min = 1/6 h
s = Vt
s = 80 × 1/6 = 13,(3) km
Odpowiedź:
1)
V = 90km/h
s = 45km
t = s:V
t = 45 : 90 = 0,5 h = 30 minut
2)
V = 80km/h
t = 10 min = 1/6 h
s = Vt
s = 80 × 1/6 = 13,(3) km