Odpowiedź :
a) mPH3=31u+3*1u=34u
31u---x%
34u---100%
x=91,18%P
100%-91,18%=8,82%H
b) mNa2SO4=2*23u+32u+4*16u=142u
46u---x%
142u---100%
x=32,39%Na
32u---x%
142u---100%
x=22,54%S
100%-(32,39%+22,54%)=45,07%O
a) mPH3=31u+3*1u=34u
31u---x%
34u---100%
x=91,18%P
100%-91,18%=8,82%H
b) mNa2SO4=2*23u+32u+4*16u=142u
46u---x%
142u---100%
x=32,39%Na
32u---x%
142u---100%
x=22,54%S
100%-(32,39%+22,54%)=45,07%O