👤

Prędkość dźwięku w powietrzu wynosi 340 m/s. Oblicz długość fali infradźwiękowej o częstotliwości 2Hz. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

[tex]dane:\\v = 340\frac{m}{s}\\f = 2 \ Hz = 2 \frac{1}{s}\\szukane:\\\lambda=?[/tex]

[tex]\lambda = v\cdot T\\\\ale \ \ \ f = \frac{1}{T}, \ zatem\\\\\lambda = \frac{v}{f}\\\\\lambda = \frac{340\frac{m}{s}}{2\frac{1}{s}} = 170 \ m[/tex]

Odp. Długość tej fali  λ = 170 m.