👤

Jacek jechał samochodem 4,5 godziny. Jaka była średnia prędkość samochodu, jeżeli przebył drogę 315 km?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

v=?

v=s/t

s= 315km

t= 4,5h

v= 315/4,5=70[km/h]

Odp. Jacek jechał średnio z predkością 70km/h.

Szczegółowe wyjaśnienie: