Odpowiedź :
m CH₃COOH = 60u
60g kwasu --> 1mol
8g kwasu --> xmoli
x = 8/60
x = 0,13 mola kwasu
0,13 mola kwasu --> 450cm3 roztworu
xmoli --> 1000cm³
x = 0,13 * 1000/450
x = 0,29 mola
Stężenie molowe otrzymanego roztworu wynosi 0,29 mola/dm³
m CH₃COOH = 60u
60g kwasu --> 1mol
8g kwasu --> xmoli
x = 8/60
x = 0,13 mola kwasu
0,13 mola kwasu --> 450cm3 roztworu
xmoli --> 1000cm³
x = 0,13 * 1000/450
x = 0,29 mola
Stężenie molowe otrzymanego roztworu wynosi 0,29 mola/dm³