Odpowiedź :
v₁=5 m/s
v₂=7 m/s
t=10 s
[tex]a=\frac{\Delta v}{t}=\frac{v_2-v_1}{t}=\frac{7-5 \ [\frac{m}{s}]}{10 \ [s]}=0,2 \ \frac{m}{s^2}[/tex]
v₁=5 m/s
v₂=7 m/s
t=10 s
[tex]a=\frac{\Delta v}{t}=\frac{v_2-v_1}{t}=\frac{7-5 \ [\frac{m}{s}]}{10 \ [s]}=0,2 \ \frac{m}{s^2}[/tex]