👤

Oblicz zawartość procentową węgla i tlenu w cząsteczce CO​

Odpowiedź :

mO=16u
mC=12u
mCO= 28u
Zawartość %O=16:28=57%
Zawartość %C=100%-57%=43%

Ez

Go Studier: Inne Pytanie