👤

4. Za 8 bułek i chleb Franek zapłacił 7,70zł. Chleb jest 3 razy droższy od
buiki, lle kosztuje buika?
Plis na teraz​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

8x + 3x = 11x

11x = 7,70

bułka kosztuje 70gr

Zakupy:

bułka - x

8 bułek - 8x

chleb - 3x

Razem za 8 bułek i chleb zapłacił 7,70 zł

8x + 3x = 7,70

11x = 7,70 I:11

x = 0,7 zł

Odp. Jedna bułka kosztuje 0,7 zł