👤

4.Kasia i Paweł podzielili kieszonkowe w stosunku 5 : 4. Ile otrzymali kieszonkowego, jeśli Kasia dostała 65 zł?

5.Mleko rozlano do trzech szklanek w stosunku 3:4:5. Szklanka, w której było go najmniej, zawierała 270ml mleka. Oblicz, jaką objętość miało mleko w każdejz pozostałych dwóch szklanek

6.Spośród liczb naturalnych od 0 do 19 losujemy jedną. Jakie jest prawdopodobieństwo tego,że liczba ta jest podzielna przez 6.

7.W pojemniku są kule w trzech kolorach. Czarnych jest dwukrotnie więcej niż białych, a czerwonych —czterokrotnie więcej niż czarnych. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że wylosowana kula nie będzie czerwona.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

4.Kasia i Paweł podzielili kieszonkowe w stosunku 5 : 4. Ile otrzymali kieszonkowego, jeśli Kasia dostała 65 zł?

65:5=13

Kieszonkowe Pawła: 13*4=52

Łącznie: 65 + 52 = 117

Odp: otrzymali 117 zł kieszonkowego.

5.Mleko rozlano do trzech szklanek w stosunku 3:4:5. Szklanka, w której było go najmniej, zawierała 270ml mleka. Oblicz, jaką objętość miało mleko w każdejz pozostałych dwóch szklanek

270:3 = 90

3 + 4 + 5 = 12

90*12=1080

6.Spośród liczb naturalnych od 0 do 19 losujemy jedną. Jakie jest prawdopodobieństwo tego,że liczba ta jest podzielna przez 6.

Liczb podzielnych przed 6 jest 3 : 6,12,18

3/20 = 15/100 = 15%

Odp: Prawdopodobieństwo wynosi 15%

7.W pojemniku są kule w trzech kolorach. Czarnych jest dwukrotnie więcej niż białych, a czerwonych —czterokrotnie więcej niż czarnych. Oblicz prawdopodobieństwo tego, że wylosowana kula nie będzie czerwona.

x - białe

2x - czarne

8x - czerwone

8+2+1=11

3/11= 27%

zad 6 i 7 nie jestem pewien