Matma procenty plss szybko

Odpowiedź:
Zad5
20%= jedna piąta
30:5=6
30-6=24
Odp: Tego dnia obecnych w szkole było 24 uczniów.
2. 20%= jedna piąta
25:5=5
25-5=20
Odp: Tego dnia w szkole było 20 uczniów
Zad6
330 - 100
x - 115
330*115=100x
37950 = 100x
x=379,50
379,50-330 = 49,50
Odp.: Opakowanie szamponu zawiera o 49,50 ml więcej.
Szczegółowe wyjaśnienie: Powodzenia, i liczę na naj! :)
Odpowiedź:
Zad. 5 - 24 uczniów obecnych
Zad. 6 - 49,5 ml więcej szamponu do włosów
Szczegółowe wyjaśnienie:
zad. 5
30 - liczba uczniów
20% - liczba nieobecnych uczniów
100% - 20% = 80% - liczba obecnych uczniów
80% z 30 = 0,80 * 30 = 24
Odp : Tego dnia było 24 uczniów obecnych w szkole.
zad.6
330 ml - pojemność szamponu do włosów
15% z 330 ml = 0,15 * 330 ml = 49,5 ml
Odp : Opakowanie promocyjne zawiera 49,5 ml szamponu więcej.
Jakby jeszcze trzeba było policzyć ile ml jest w całym opakowaniu promocyjnym to ci policzę :
330 + 49,5 = 379,5 ml