👤

W urnie jest 8 kul białych i 4 czarne. Oblicz prawdopodobieństwo, że wśród trzech wylosowanych kul są dokładnie dwie kule białe, pod warunkiem, że przynajmniej jedna kula jest czarna

Odpowiedź :

Odpowiedź:

8 + 4 = 12 (liczba wszystkich kul w urnie)

12 - 100%

8 - x

12x = 8 * 100%

12x = 800%

x = 66,6 [tex]\frac{1}{3} = \frac{2}{3}[/tex]

Jest to prawdopodobieństwo, że wypadną dwie kule białe

12 - 100%

4 - x

12x = 4 * 100%

12x = 400%

x = 33,3 [tex]\frac{1}{3} = \frac{1}{3}[/tex]

Jest to prawdopodobieństwo, że wypadnie jedna kula czarna

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pozdrawiam ;))

Go Studier: Inne Pytanie