👤

1. Zaznacz poprawny wynik. Mama kopiła 6kg jabłek po 3 zł i 3 kg ziemniaków po 2zł za kilogram.
Ile kosztowały zakupy mamy?
a)25 zł
b)24zł
c)26 zł

Plisss dam najjj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odp b)

6*3+3*2=18+6=24 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

6x3+3x2=18+6=24

odp b) 24 zł