👤

Norma zużycia farby akrylowej elewacyjnej wynosi 25l / 100metrów kwadratowych .Oblicz koszt farby potrzebnej do pomalowania 400 metrów kwadratowych , jeżeli jedno opakowanie 2 litrowe kosztuje 20 zł . Czy malarzowi wystarczy kwota 850 zł .

Odpowiedź :

Odpowiedź:

nie wystarczy

Szczegółowe wyjaśnienie:

400/100=4

25*4=100l

100/2=50

50*20zł=1000zł

1000zł>850zł