👤

kolarz w czasie 10 minut przyjechał trasę rowerową o długość 15km.oblicz średnią prędkość kolarza plz szybko

Odpowiedź :

Wyjaśnienie: 15;10= 1,5 czyli 1,5 kilometra na minutę czyli

1,5*60= 90 kilometrów na godzinę

[tex]dane:\\s = 15 \ km\\t = 10 \ min = \frac{1}{6} \ h\\\\v = \frac{s}{t}\\\\v = \frac{15 \ km}{\frac{1}{6}h} = 90\frac{km}{h}[/tex]