Odpowiedź :
160 g/mol---100%
x g/mol---70%
x=112 g/mol
M Fe=56 g/mol
M O=16 g/mol
112 g/mol:56 g/mol=2 atomy żelaza
160 g/mol-112 g/mol=48 g/mol
48 g/mol:16 g/mol=3 atomy tlenu
Wzór: Fe2O3
160 g/mol---100%
x g/mol---70%
x=112 g/mol
M Fe=56 g/mol
M O=16 g/mol
112 g/mol:56 g/mol=2 atomy żelaza
160 g/mol-112 g/mol=48 g/mol
48 g/mol:16 g/mol=3 atomy tlenu
Wzór: Fe2O3