👤

Za dwa ołówki Adam zapłacił 5zł. Zapisz odpowiednie równanie i oblicz cenę jednego ołówka.

Odpowiedź :

2 ołówki = 5zł

1 ołówek = ?

5zł/2 = 2,5zł

Odp. Jeden ołówek kosztuje 2,50

Odpowiedź:

2 ołówki to 5 zł

5 :2= 2,5

odp .Jeden ołówek kosztuje 2,5 zł